Kevesebb és drágább lesz idén a hal

Az átlagosnak mondható 15 ezer tonna étkezési hal helyett jobb esetben idén lesz 10–11 ezer tonna. Még folynak a lehalászások, de eddig egy halászati társaságtól sem érkezett pozitív visszajelzés – közölte a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet.

Az aszály miatt a halastavak megfelelő vízutánpótlása megakadt vagy költségesebbé vált, a kiszáradt vizek madarai – gémek, kormoránok, bakcsók – pedig óriási károkat okoztak. Így mintegy harminc százalékkal kevesebb hal lesz idén, de a Dunántúl egyes helyein ez az arány akár a negyven százalékot is meghaladhatja.

A megtermelt halat elsősorban belföldön értékesítik, mivel a hazai ellátás prioritást élvez, de az árak várhatóan 30 százalékkal emelkednek. Az élő ponty kilója így 1800–2000 forint környékén alakulhat.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük